וילה בהרחבה בעמק חפר

פיקוח בנייה ופינוי פסולת

פרויקט בנייה

לא משנה אם פרויקט קטן או גדול, הוא מצריך הרבה ידע ומשאבים כמו כסף וזמן. מה שאתם לא יודעים בהקשר של פרויקט בנייה שהוא יכול "להתנקם" בכם בהמשך בצורת הקפאת תהליך הבנייה, בזבוז כסף וחריגה מהתקציב שהקצבתם לעצמכם בתחילת הפרויקט, קנסות מיותרים שיכולתם להימנע מהם אם היה לכם את הידע וכן כניסה מאוחרת לבית. 

על מנת למנוע את כל הצרות האלה חשוב ומומלץ לשכור את שירותיה של חברה לפיקוח בנייה שתוכל לנהל עבורכם את פרויקט הבנייה, תיתן לכם דיווחים שוטפים, תדאג להזמנת אנשי מקצוע כמו אדריכלים וחשמלאים ותדאג שתקבלו את כל האישורים הנחוצים לפרויקט. 

אחד הדברים שחשוב לשים לב אליו עוד בתחילת פרויקט בנייה ואפילו במהלך שיפוצים מאסיביים הוא פינוי פסולת בניין.  

חשיבות פינוי פסולת הבניין 

לפינוי פסולת הבניין חשיבות רבה. מבחינה חוקית, ע"פ החוק במדינת ישראל, השלכת פסולת לאתר אקראי (אתר לא מורשה) תגרור קנסות כבדים ואפילו יכולה להביא למאסר. למה העונשים כל כך חמורים? בגלל הנזק הרב שפסולת הבניין עלולה לגרום, מה שמביא אותנו לחשיבות פינוי פסולת הבניין מבחינה סביבתית. השלכת פסולת לאתר לא חוקי עלולה לגרום לנזקים הבאים: 

  • שריפה של פסולת הבניין כתוצאה מחום גבוה תגרום לנזק לבתי מחייה של בעלי חיים ולהפצה של חומרים רעילים ומסרטנים לטווח הקרוב של אזור ההשלכה שיכול להשפיע על התושבים. 
  • פסולת הבניין עלולה עם הזמן לזהם את מי התהום שלנו ואת מקורות המים של בעלי החיים.  
  • הפסולת יכולה לגרום לחנק ולפגיעה פיזית בבעלי החיים ובבתי הגידול שלהם. 
  • פסולת הבניין עלולה לזהם את הקרקע ולפגוע בחקלאות. 

 אז מי דואג לפינוי פסולת הבניין? 

ישנן חברות לפינוי פסולת שמתמחות בפינוי פסולת בניין. הן דואגות לאיסוף הפסולת שינוע הפסולת אל אתר הטמנה או מיחזור חוקי וקרוב. החברה תדאג לכל הציוד הדרוש לשם הפינוי כמו מכולות לפינוי פסולת, משאיות מיוחדות, שרוולים לפינוי פסולת מקומות גבוהות וכד'. בנוסף, החברה צריכה לספק לכם טופס 4- אישור התקשרות עם אתר פסולת מורשה. טופס זה מאשר שיצרתם קשר עם חברה לפינוי פסולת ואתר פסולת ושאתם מתכוונים לפנות את פסולת הבניין שלכם. ללא טופס זה לא תוכלו לחבר את ביתכם לתשתיות העירייה, דבר שיעכב אתכם מלהיכנס לבית או למכור אותו.  

מחיר פינוי פסולת 

מחירי פינוי הפסולת משתנים ע"פ גורמים כמו: גודל הפרויקט, מרחק אתר הבנייה מאתר הפסולת, נפח הפסולת ועוד. השכרת כלים כמו טרקטורים או בובקטים תעשה בדר"כ לפי שעת עבודה.  

לפרטים נוספים צור קשר או חייג 052-2477004