וילה בנחלה גדולה במושב בעמק חפר

מפקח בנייה הפועל עם קבלן שיפוצים 

מספר ליקויי הבנייה שמתגלים במבנים  נמצא בשנים האחרונות במגמת עלייה. אנשי המקצוע מסבירים שהגורם לתופעה הוא בנייה שלא על פי הנהלים והעדר פיקוח בנייה הולם. הליקויים במבנים בעיר מתבטאים בפיצוצים בצנרת, תקלות חשמל, איטום לקוי שגורם לרטיבות ועוד. חוסר תשומת הלב של הקבלנים לפרטים הקטנים במהלך העבודה בא לידי ביטוי בתוצאות.  

נוכחות של מפקח בנייה באתר מונעת את הליקויים והטעויות. המפקח מזהה כבר בשלב הבנייה את הליקויים ומוודא שהצוות מטפל בהם. הוא מלווה את עבודת הבנייה או השיפוץ מתחילתה ועד סופה, מייצג את האינטרסים של הלקוח אל מול קבלני השיפוצים, משמש גורם מתווך, מרכז את כל המידע ומנהל את העבודה בשטח.  

מי מנהל את העבודה בפועל? 

שיתוף פעולה בין מפקח הבנייה לבין קבלן השיפוצים נחוץ להצלחת העבודה, עמידה בזמנים ויצירת אווירה נעימה. תפקידו של המפקח הוא לוודא שהעבודה מתבצעת בהתאם לתכנית שקבעו האדריכל והמהנדס. עליו לעבוד בצמוד לקבלן כאשר שניהם מחויבים לאותה המטרה. בעבור קבלן שיפוצים נוכחות של מפקח בנייה באתר מהווה יתרון. המפקח מביא עמו ניסיון רב ומשמש יועץ מקצועי. מניעת ליקויי הבנייה בשלב מוקדם חוסכת לקבלן השיפוצים את הצורך לחזור בעתיד ולבצע תיקונים.   

פיקוח על בניית בית

 השלב הראשון בכל פרויקט בניית בית  יהיה שלב התכנון בו צוות של אדריכלים ומהנדסים מרכיב את תכנית הבנייה. כבר בשלב זה כדאי לבחור קבלן שיפוצים ומפקח בנייה 

עם השלמת התכניות מתחיל שלב ההכנות בו מגויסים בעלי המקצוע, נרכשים חומרי הגלם ומורכבת תכנית העבודה. אם שכרתם מפקח עבודה אתם פטורים מדאגות. המפקח דואג לכל ההכנות, ממליץ על אנשי מקצוע ומפקח על רכישת חומרי הבנייה. במידה ולא הצלחתם למצוא בעצמכם קבלן שיפוצים טוב המפקח יוכל לסייע גם בזאת.  

מתחילים בעבודה! 

הקפדה על עמידה בלוח הזמנים נכללת גם ברשימת התפקידים של מפקח הבנייה. הוא עוקב אחר ביצוע העבודה, מדרבן את הקבלן ואינו מאפשר עיכובים לא הכרחיים. אם מתעוררות בעיות במהלך העבודה השוטפת המפקח מנחה את הקבלן כיצד לפתור אותן ולמנוע עיכובים. לכל אורך הדרך המפקח מייעל את המשאבים, מונע חריגות מהתקציב ובזבוז של זמן או חומרי בנייה, מקפיד על עמידה בזמנים, מנהל את שיתוף הפעולה בין כל הגורמים המעורבים ומדווח ללקוח על התקדמות העבודה.  

 

לפרטים נוספים צור קשר או חייג 052-2477004