מדוע פיקוח בניה הוא כל כך חשוב?

מדוע פיקוח בניה הוא כל כך חשוב?

מדוע פיקוח בניה הוא כל כך חשוב? יש לכם ספקות אם אתם צריכים מפקח בניה? כדאי שתקראו את המאמר הבא:

 

בניית 2 בתים בנחלה כולל פיתוח

במידה ואתם בתהליך של בניית בית חלומותיכם. רצוי ואף הכרחי לדאוג לפיקוח בניה מתחילת הפרויקט ועד סיום הבנייה.

כל פרוייקט בנייה בעל מורכבויות שונות ומפקח בנייה מומחה הוא חלק מאוד חשוב בתהליך הבנייה.כאשר אתם משתמשים בשירות של מפקח בנייה, אתם מרוויחים: איתור ליקויים וטיפול בליקויים, מניעת תקלות, עמידה בזמנים וכמובן ששקט נפשי. כל היתרונות הללו מאפשרים תהליך בנייה רצוף ותקין ובקרה על כך שהבניה מתבצעת בהתאם לכל התוכניות המאושרות.

מפקח בנייה

מפקח בניה, צריך להבין בצורה מדויקת את המפרטים הטכניים וכמובן שגם את התכניות האדריכליות.

על מפקח הבניה לדעת לאתר ליקויים ותקלות ולפתור את הבעיות בצורה יעילה. מפקח בניה צריך להבין את המורכבות של הבנייה, ולעשות זאת תוך כדי שמירה על בטיחות ורציפות העבודה, להבין את הדרישות של הקבלן ולבצע התאמה בין הדרישות לבין מה שמתבצע בשטח. מפקח הבניה מפקח על כך שלא יתבצעו חריגות פיננסיות קיצוניות מן התקציב שהגדרתם, כאשר החלטתם להתחיל את מסע הבנייה.

בניית 2 בתים בנחלה כולל פיתוח

תפקידו של מפקח הבנייה שמגיע מטעם הדיירים

תפקיד מפקח בניה מטעם הדיירים, הוא לוודא שכל התוכניות שמוגשות לעירייה מתאימות למפרט הטכני, כפי שהוצע לדיירים בזמן שחתמו על ההסכם וכמו כן לבדוק את ההתנהלות של הקבלן, איכות העבודה וכדומה.

על מפקח הבניה לשים לב לכל התקלות והליקויים בזמן תהליך הבניה וכמו כן לייצג את הדיירים בבית משפט במקרה צורך של תביעה מול כל גורם בתהליך הבנייה.

מפקח בניה מפקח על כל הספקים, מבצע בקרה של דוחות פיננסיים ומבצע התאמה של ההוצאות לדו"ח שמאי.

חשוב לדעת

כאשר אתם מתחילים תהליך בניה, בחרו את מפקח הבנייה שלכם בקפידה רבה. אל תתפתו להעסיק כל אדם יעביר לכם הצעת מחיר זולה, זכרו זול הוא יקר. בקשו המלצות, בדקו את רמת המקצועיות וכמובן הניסיון והותק של מפקח הבניה ורק לאחר מכן בחרו את מפקח הבניה המתאים עבור הפרויקט שלכם.

 

מחפשים מפקח בניה? לא יודעים מאיפה להתחיל?חייגו אלינו 052-247704

אנחנו בחברת אמיר ארליך נשמח ללוות גם את הפרויקט שלכם לעבר הצלחה!