עבודות אלומיניום אמיר ארליך

עבודות אלומיניום בתהליך הבניה

מה חשוב לדעת על עבודות אלומיניום בתהליך הבניה

אלומיניום זה אחד ההוצאות הכי גדולות בבית שלכם . זה גם האלמנט שמייפה את הבית ולכן גם המון חורגים בו. מי לא אוהב מפתחים ענקיים שמכניסים המון אור לבית ?

רק שתדעו שככל שהמפתח גדול יותר כך גם העלות גדולה יותר וזה תלוי בכם מספר וגודל החלונות שלכם בבית למרות שהאדריכל רוצה שיהיה לכם בית יפה הוא גם צריך להיות ערוך לגדול התקציב שלכם.

עבודות אלומיניום אמיר ארליך
עבודות אלומיניום אמיר ארליך


עצה שלי , לאחר שתתכוונו על סקיצה סופית קצת לפני ההגשה תבקשו מהאדריכל שלכם מפרט של כל החלונות בבית שלכם וקחו 2 הצעות מחיר כדי לראות היכן אתם עומדים מבחינת התקציב. באופן גס מחירי האלומיניום הם 1500-2000ש"ח למ"ר. במשך כל שלבי הבניה חשוב לעמוד בתקציב המקורי ולתכנן היטב כל מהלך.

כמו שאמרתי , לאחר שתכננתם את הבית ואתם סגורים פחות או יותר על סוגי הפרופילים אתם חייבים לבצע אומדן תקציבי . אני לא אלאה אתכם בסוגי הזכוכיות והפרופילים כי יש המון, לכו ! לאולם תצוגה של קליל/אלובין/אקסטל ותקבלו מהם ייעוץ אלומיניום לבית , יחד עם הייעוץ שלהם ומפרט האלומיניום שהאדריכל שלכם הכין תלכו לקבל 2-3 הצעות מחיר ותראו אם זה עומד בתקציב שלכם , במידה ולא צמצמו מפתחים ובטלו חלונות "מיותרים" אם צריך כדי להגיע לרמת התקציב שלכם.

איך לבחור מפעל אלומניום?

בגדול יש מספר עצום של מפעלי אלומיניום. חלק קטן ממפעלי האלומיניום פיתחו בעצמם פרופילים ייחודיים להם והם מייצרים אותם אצל אחד משלושת יצרני הפרופילים. דוגמאות למפעלים שפיתחו פרופילים ייחודיים:

פרפקט פ.א. כוכב – יש להם פרופיל אלומיניום דמוי בלגי עדין יותר, דק יותר מזה של חברות אחרות (קרוב יותר ל"אידיאל" של בלגי ברזל) , יקרים יחסית בכ-20% מכולם.

לגבי הזכוכיות , 6 מ"מ למעט החלק הנמוך בחלונות נמוכים עבור בטיחות (טריפלקס זה הדבקה של 2 חלונות ולן הם לא מתנפצים במקרה של שבר או שחס וחלילה ילד "נכנס" בהם בטעות), מבחינת המחיר , המחיר זהה בין שני סוגי החלונות אלא שבעלי המקצוע שלכם יבחרו ותמיד ימליצו לכם לעשות טריפלקס כיוון שהתקנה של טריפלקס יותר נוחה.

טריפלקס מבודד יותר אקוסטית , בידודית יותר תרמית (למרות שגם מבחינה אקוסטית הוא לא רע בכלל!),תעשו את השיקול שלכם. לגבי בידודית , ככל שהמרווח בין החלונות גדול יותר כך הבידוד טוב יותר , חשוב לציין שלא כל הפרופילים תומכים בכל המרווחים , בררו זאת מול היצרן בייעוץ שתלכו אליו.
בנוסף רצוי ויפה יותר להתקין מסילות שקועות שבתוך הקיר (ישנם קבלני מפתח ששמים מסילות על הקיר כיוון שזה זול ופשוט יותר , תפקידכם בכוח להגדיר מה אתם רוצים).

עלויות: (כל מה שאני מציין הוא לא כולל מע"מ ואך ורק ממתקינים מורשים של קליל). כל החלונות למעט כאלו שאציין הם חלונות 2 כנפיים נפתחות.

לקראת התקנת החלונות יש צורך בהתקנת משקוף עיוור.

מה זה בכלל משקוף עיוור?

כיוון שקשה להתאים את כנפי חלונות האלומניום לאחר הביטון אז מתקינים מסגרת אלומניום שמתחברת לבטון אל הקיר , לאחר הטיח מביאים את החלון + המשקוף ומתקינים ,לא לשכוח לסגור בחוזה מול איש האלומניום ביטון של המשקופים או לחילופין עם קבלן השלד במידה ואתם מתקינים משקופים עיוורים לפני שסגרתם חוזה עם איש אלומניום. עובי הפח חייב להיות 1.5 מ"מ.
הקפידו ללכת למתקין מורשה וכך תהיה לכם גם אחריות של קליל מכיוון שנושא הרכבת החלונות יכולות ליצור בעיות איטום ובעיות נוספות מכמה סיבות.
1. חיבור שגוי של משקוף החלון אל סף החלון ע"י ברגים , במקרה כזה יווצר סדק ומשם קצרה הדרך לחדירת מים , אופן הרכבה כזה הוא אסור ושגוי, החיבור אמור להיות למשקוף , בנוסף הברגים אמורים להיות מנירוסטה אל חלד
2. איטום החלון יהיה עם גומי EPDM ולא PVC,כמובן שהוא יקר יותר ועמיד יותר לאורך שנים ובמידה ולא תשגיחו כמובן שיתקינו לכם את הזול יותר …
3. חובה ליצור חורי ניקוז במסילות החלון ובמיקום הנכון (אל תשכחו להזמין את היצרן לאחר התקנה , מתקין מורשה חייב להתקין לפי "הספר")
4. בזוית החיבור של החלון יש להתקין משולש איטום , שימו לב לקיומו.
5. התקנת גלגלים שאינם מותאמים לוטרינות גדולות לא יחזיקו מעמד לאורך זמן מה שיקשה מאוד על פתיחת הוטרינה.(עלות של גלגלים תיקניים גדולה בהרבה מעלות גלגלים אחרים באיכות נמוכה) תסמכו על הקבלנים (שהם לא מורשים וכמובן לא כולם) שאם לא תסדירו את זה מראש הם יחסכו עליכם.

דוגמא למחירים :

לחלון פרופיל 4300 ברוחב של מטר על 170 גובה המחירים נעים של מ-4600 עד 6000 , החלון כולל תריס משלב אור משוך אלומינים , רשת נשלפת ותריס חשמלי.
וטרינה פרופיל 4300 ברוחב 300 ס"מ על 210 גובה , המחירים נעים בין 12500 ל-14500 לחלון + שלב אור משוך אלומניום חשמלי + רשת חשמלית תעלה לכם 4000 שקל נוספים.

חלון דרה קיפ 4300 לאמבטיה בגודל של 105 גובה על 70 רוחב , המחירים נעים בין 1500 ל-2100 + רשת נשלפת.

בית צמוד קרקע של כ 200 מ"ר מפתחים גדולים ממוצע פרק האלומיניום קליל נע בין 120,000 ל 150,000 .

בבלוג שלי אני מספק מידע בסיסי על פיקוח בניה, אינסטלציה, עבודות שלד, אלומניום ועוד. כל המידע הוא ממש על קצה המזלג. למידע מעמיק יותר ויעוץ פנו אלי ואשמח לתת שירות.

052-2477004

דוא"ל: amir@amir-ehrlich.co.il

עבודות אלומיניום אמיר ארליך

עבודות אלומיניום בתהליך הבניה
4.7 (94.71%) 34 votes