בניה קונבנציונאלית

מה זה מפקח בנייה?

מי זה מפקח בנייה?

תחום הבנייה מהווה תחום סבוך ומורכב שמחייב היכרות מעמיקה וידע מקיף הן ברמה של תכנון, הן ברמה של ביצוע וגם ברמה של היכרות עם כלל השלבים הביורוקרטיים הכרוכים בתהליך. לאור ההיכרות המועטה שיש עם עולם זה לאלו שאינם חיים את תחום הבנייה, מתעורר הצורך בגורם מקצועי, אמין ובעל בקיאות של מאה אחוז בענף הבנייה.

כאן נכנס לתמונה מפקח בנייה שהוא מפקח פרויקט שלוקח את העניינים בידיו ומנהל את תהליך הבנייה על שלביו השונים מתחילתו ועד סופו – עד כניסתו של הלקוח לביתו החדש.

יתרונו המובהק של מפקח בנייה היא ההיכרות המעמיקה והמקצועית עם ענף הבניה, הקבלנים והפרטים הקטנים שמלווים את התהליך. ידע זה מאפשר למפקח בנייה מקצועי לנהל את הפרויקט ביעילות תוך שמירה והקפדה על איכות חומרי הגלם וטיב הביצוע ותוך מזעור עלויות עבור הלקוח.

מפקח בנייה

מה נכלל בתפקידו של מפקח בנייה?

מפקח בנייה נכנס לתמונה עוד בשלב התכנון של הפרויקט. ביחד עם הלקוח והגורמים הרלוונטיים (אדריכלים, מהנדסי בניין) ובשילוב הידע המקצועי של המפקח מתבצעים תכנון הבנייה ואומדן ביצוע הכולל את הקצאת לוחות הזמנים לביצוע וחישוב הפריסה התקציבית לצורך הפרויקט.

בשלב זה מפקח בנייה מקצועי יוכל לייעץ ללקוח ולאפשר לו לקבל החלטות מהותיות בצורה משכילה בכדי להבטיח את הצלחתו של הפרויקט. כמו כן, למפקח בנייה היכרות עם אדריכלים ומהנדסי בנייה העוסקים בפרויקטים של בניה פרטית, דבר שמאפשר לו להמליץ ללקוח על הגופים האמינים והמקצועיים ביותר.

לאחר שלב התכנון מפקח הבנייה ינחה את הלקוח לגבי גיוס קבלנים וקבלני משנה הנדרשים ליישומו של הפרויקט. גם כאן, ישרת הניסיון של מפקח בנייה מקצועי את הלקוח היטב על ידי גיוסם של קבלנים המנוסים והאחראיים ביותר.

בשלב הביצוע המפקח מתפקד כזרוע המכוונת והמנהלת את מהלך הביצוע ומפקחת על התנהלותו התקינה בכלל ההיבטים. מנהל פרויקטים בודק שהעבודה מתנהלת כסדרה, תוך עמידה בלוחות הזמנים, תוך ביצוע מדויק לפי התוכנית, ומבלי לחרוג מהתקציב שהוקצב לפרויקט. כמו כן, אחראי מפקח בנייה לייצר תיאום בין הקבלנים והגורמים הנוספים המעורבים בבנייה ולהבטיח עבודה איכותית ויעילה.

תפקיד מפקח בנייה כולל דיווח באופן שוטף על כל מהלך הביצוע והתקדמותה של הבנייה, עדכון אודות עמידה בלוחות זמנים, ההיצמדות למסגרת התקציבית והיישום בכפוף לתכנית הבנייה המקורית או כל סוג אחר של אינפורמציה אודות הבנייה המתבצעת בשטח.

תכליתו של מפקח בנייה היא לחסוך ללקוח כסף, כאב ראש ועוגמת נפש. חלק משלבי הבנייה מהותיים כל כך ובלתי הפיכים, כך שחשוב שיבוצעו כראוי ומהפעם הראשונה – מפקח בנייה מוודא זאת ושולל מצבים של ליקויי בנייה משמעותיים שילוו אתכם לאורך כל תקופת המגורים בבית. מה שנוגע לליקויי בנייה קטנים, גם כאן נכנס לתמונה מפקח בנייה שמבקר את טיב העבודה שבוצעה ודואג לביצוע התיקונים הנדרשים על ידי הקבלן האחראי על התחום. באופן כללי בזכות הפעילות של מפקח בנייה הסיכוי להופעתם של ליקויי בנייה נמוך בהרבה ולכן גם מתאפשרים עמידה בלוחות הזמנים והתקדמות חלקה של הבנייה, וגם נחסכים כספים רבים על תיקון של ליקויי בנייה שמתגלים לאחר הביצוע.

אמיר ארליך מפקח בנייה מקצועי

לקחתם נשימה עמוקה והחלטתם ללכת על בניית בית פרטי או וילה? זה הזמן לפנות לשירותיה של חברת אמיר ארליך. אמיר ארליך מפקח בנייה מקצועי ומנוסה מלווה ומנחה אתכם לאורך כל הדרך עד קבלת המפתח וחנוכת הבית החדש והמושלם שלכם!

התקשרו עכשיו 052-2477004

מה זה מפקח בנייה?
דרג את התוכן