פיקוח וניהול בניה

כל מה שמומלץ לדעת על פיקוח וניהול בנייה

לפני שמתחילים את פרויקט הבנייה

בניית בית איננה תהליך פשוט: מדובר בהשקעה כספית גדולה, רכישת חלקת אדמה, קבלת ההיתרים הנדרשים לצורך הבנייה, תכנון דקדקני של הפרויקט, העסקתם של הגורמים הרבים שיבצעו את הבנייה בפועל, ובסופו של דבר פיקוח אחר כלל מלאכת הביצוע ותיאום בין הגופים הרבים, הקבלנים, העובדים ושאר האנשים המעורבים בתהליך הבנייה.

בשל מורכבותו של פרויקט הבנייה, אנשים רבים הולכים לאיבוד ונסחפים למערבולת של קשיי ביצוע ויישום ללא יכולת לצאת מתוכה.

עברתם בהצלחה את השלבים הראשונים? כעת זו העת להעסיק מפקח בנייה מקצועי שיבצע את מכלול שלבי פיקוח בנייה ויצור את התיאום בין הגורמים הרבים – תיאום ההכרחי כל כך ליישום הפרויקט בצורה חלקה והצלחתה הסופית של הבנייה.

תפקיד של מפקח בנייה

כאמור, הקושי הרב ביותר מתחיל עם כניסתו של הפרויקט לשלבי הביצוע. לא רק שישנה חשיבות מכרעת לתיאום בין הגופים השונים והקבלנים הרבים המעורבים בתחום, אלא גם היישום של הפרויקט בתיאום מוחלט והיצמדות לתוכנית הבנייה אינם עניין של מה בכך. פעמים רבות, היעדר פיקוח מקצועי על הבניה גורם לחריגה מהתוכנית המקורית – דבר המצריך תיקונים עתידיים שמעכבים את העבודה ומובילים לסטייה מלוחות הזמנים ומלווים בכאב ראש לא קטן. כמו כן, היעדר פיקוח על הפרויקט מוריד את איכות הבנייה וליקויים אינם מאחרים להתגלות. רבים מוציאים סכומי עתק על תיקוני של ליקויים וחורגים מהתקציב שהוקצה לצורך הבנייה.

על מנת לחסוך בהוצאות מיותרות, לעבור את הבנייה בצורה חלקה, להימנע ממצבים של ירידה באיכות הבנייה והצורך בתיקונים, מומלץ לפנות לחברת פיקוח וניהול בנייה. תפקיד של מפקח בנייה כולל את ניהולו של כלל פרויקט הבנייה.

מפקח בנייה בודק את קבלני המשנה ומאשר את העסקתם, יוצר תיאום ביניהם, מזמין מפקחי על (אדריכלים, קונסטרוקטורים וכו') במטרה לקבל את חוות דעתם וליישם את הערותיהם, מנהל מעקב רציף אחר התקדמותו של הפרויקט ועמידה בלוח זמנים, מפקח על איכותם של חומרי הגלם והביצוע, ועורך מעקב אחר ביצוע התיקונים הנדרשים. באופן שוטף מתעדכן מפקח בנייה את הלקוח אודות מצב ההתקדמות של הפרויקט והמצב התקציבי.

פיקוח וניהול בנייה

אמיר ארליך חברת פיקוח בניה

חברת פיקוח וניהול בנייה אמיר ארליך מבילה פרויקטים פרטיים לעבר הצלחה לשביעות רצונו של הלקוח. מפקח בנייה מקצועי מטעם החברה נמצא בשטח ופוקח על התהליך מתחילתו ועד השלמתו הסופית תוך שלילתם של ליקויים אפשריים בבנייה וכאב ראש מצדכם. חברת אמיר ארליך מבטיחה את ביצועו החלקה של פרויקט הבנייה ואת כניסתכם בזמן לביתכם החדש!

נשמח לעמוד לרשותכם לפרטים נוספים – אמיר ארליך 052-2477004

כל מה שמומלץ לדעת על פיקוח וניהול בנייה
דרג את התוכן