חברה לפיקוח בניה

שלבים בבחירת מפקח בניה

מתכננים לבנות בית פרטי וזקוקים למפקח בניה? בחירת מפקח בניה מקצועי ואמין היא המפתח להצלחתו של הפרויקט והתנהלותו החלקה כבר החל משלבי הביצוע ועד שלב הפיניש הסופי.

לעבוד עם מפקח או לנהל פרויקט בכוחות עצמי?

אז למה בעצם עדיף לעבוד עם מפקח בניה ולא לנהל את התהליך באופן עצמאי? ניהול בניה הינו תהליך מורכב שדורש ידע מקצועי בניהול, תיאום בין הגורמים הרבים המעורבים בפרויקט, היכרות עם ענף הבניה והקבלנות וידע מעמיק בדקויות הרבות שכרוכות בתהליך הבניה. מאחר ולמרבית האנשים אין את הידע הנדרש וגם לא את הזמן הנחוץ לניהול הפרויקט רצוי מאוד לפנות לגורם מוסמך ומקצועי הבקיא בתחום והוא – מפקח בניה מקצועי.

מה כולל תפקידו של מפקח בניה?

תפקידו של מפקח בניה מאגד בתוכו מרכיבים רבים. ראשית כול, מפקח בניה מבצע בקרה על מהלך הביצוע של תהליך הבניה על שלביו השונים. הוא אחראי על כך שהפרויקט יתבצע בתיאום לתוכנית שנקבעה מראש, תוך היצמדות ללוחות הזמנים ועמידה בתקציב שהוקצב לבניה. המפקח מוודא שהעבודה תתבצע כראוי ובאיכות גבוהה במטרה למנוע ליקויי בניה שיצריכו תיקונים בעתיד. על ידי כך, נחסכות הוצאות מיותרות ועוגמת נפש הכרוכות בתיקונים של ליקויים. במידה ונגרמו ליקויים, מפקח הבניה מוודא כי בוצעו התיקונים הנדרשים על הצד הטוב ביותר. זאת ועוד, חלק מהליקויים המתרחשים בשלבים השונים של הפרויקט לא תמיד ניתנים לתיקון וחלקם בלתי הפיכים, לכן אין להמעיט בחשיבותו של ביצוע תקין מהפעם הראשונה – וזאת מבטיח לכם מפקח בניה מקצועי ואחראי.

מפקח בניה לוקח על עצמו את כל מהלך הניהול של הפרויקט עוד בשלבי התכנון. הוא יוכל להכווין ולקשר אתכם לקבלנים הרלוונטיים הטובים ביותר בשל היכרותו עם הענף והגורמים הפועלים בתוכו. גם ברמת התכנון של הפרויקט טיפים חשובים יינתנו על ידיו ויאירו על נקודות חשובות שיש לתת עליהם את הדעת.

תיאום בין הגופים הרבים שמעורבים בפרויקט הכרחי לא פחות. גם את זה עושה בשבילכם מפקח הבניה, שהרי עבודה מתואמת בין הגורמים הרבים מבטיחה יעילות ושוללת ליקויים הנגרמים כתוצאה מחוסר תיאום בין אנשי המקצועי הרבים במהלך הביצוע.

כפי שכבר הבנתם תפקיד של מפקח בניה לחסוך לכם בעלויות וכאב ראש: אמנם תצטרכו להקצות תקציב להעסקתו של המפקח, אך בסופו של דבר תראו כי יצאתם ברווח וביצעתם את הפרויקט בזמן, ללא צורך בתיקוני ליקויים ומבלי לדאוג להתנהלותו התקינה של הפרויקט.

בחירת מפקח בניה

כיצד נעשית בחירת מפקח בניה?

בדומה לתחומים נוספים, כדאי לערוך סקר שוק מקיף ולאתר את מפקחי הבניה המובילים ובעלי המוניטין והניסיון הרב ביותר בתחום. במידה ויש לכם מכרים שהקימו בית ונעזרו בשירותיו של מפקח בניה, מומלץ להתייעץ עימם ולשמוע את חוות דעתם על טיב עבודתו. כמו כן, כדאי לבחון פרויקטים קודמים של מפקח הבניה שעמו אתם מתכננים לעבוד – כך תוכלו לראות את הצלחותיו בפועל. ככל שתבחרו במפקח בניה איכותי, מקצועי, אמין ובעל ניסיון, כך יעבור תהליך הבניה בצורה חלקה ויסתיים בהצלחה בזמן.

מחפשים מפקח בניה בשרון? מפקח בניה מקצועי אמיר ארליך עומד לרשותכם. חברת אמיר ארליך בעלת וותק רב והיכרות מעמיקה עם ענף הבניה, החברה מצטיינת בניהול פרויקטים והובלתם לעבר קו הגמר בהצלחה ומקצוענות לשביעות רצונם של לקוחותיה הרבים.

התקשרו עכשיו – 052-2477004

שלבים בבחירת מפקח בניה
5 (100%) 3 votes